DVA GOLA KULENOVIĆA Dinamo uvjerljivije od rezultata do pobjede nad Goricom, Plavi i dalje na sto posto

24.08.2024., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport HNL, 04. kolo, GNK Dinamo - HNK Gorica. Sandro Kulenovic.

Sanjin Strukic/PIXSELL

Dinamo je i nakon četiri kola SuperSport HNL-a na punom učinku, do četvrte pobjede Zagrepčani su došli s 2-1 protiv Gorice na Maksimiru. Oba gola za Plave zabio je Sandro Kulenović koji sjajno igra od početka sezone, sada je na ukupno već sedam golova, pet u HNL-u i dva u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Gorica nakon četiri kola ima dva boda i još uvijek čeka prvu ovosezonsku pobjedu.

Dinamo je poveo već u šestoj minuti, Rog je ubacio s lijeve strane a Kulenović glavom s šest-sedam metara trese mrežu za ranih 1-0. Gorica je u prvom poluvremenu ostavila vrlo dobar dojam, dva je puta bila blizu pogotka, prvo je Štiglec nakon indirekta zbog vraćanja lopte vrataru u ruke pucao u blok a u 39. minuti opasan je bio Ndockyt, njegov šut ipak je prošao pored gola.

Na 2-0 Dinamo je povisio nakon kontre u 57. minuti: Gorica je imala korner a nakon ubačaja Bernauer je izbio loptu na centar gdje ju je primio Hoxha i nakon par dodira odlično gurnuo prema Cordobi koji se oslobodio Mikanovića i dao loptu na drugu stranu gdje stiže Kulenović i zabija svoj drugi gol.

Gorica je teško živjela sredinom drugog poluvremena ali se nekako uspjela sačuvati novog gola, u 68. minuti Dinamo je imao indirekt na desetak metara od gola zbog vraćanja lopte vrataru, nakon dodavanja pucao je Kulenović, netko je u bloku na gol-crti odbio, pet minuta kasnije Kulenović je sjajno uposlio Cordobu koji je lobao vratara ali je Krizmanić spasio gol da bi Kulenović opet dobro pucao u 82. minuti, Radošević je obranio.

Gosti su na kraju došli do gola, Pršir je u prvoj minuti nadoknade utrčao na prostor i s šest metara iz okreta matirao Nevistića.

DINAMO – GORICA 2-1

DINAMO: Nevistić – Bernauer, Mmaee, Torrente – Špikić (85′ Mikić), Rog (76′ Vrbančić), Pavić, Pjaca (46′ Hoxha) – Kačavenda (46′ Sučić) – Cordoba, Kulenović (88′ Čutuk).

GORICA: Radošević – Krizmanić, Maloča, Leš – Mikanović (82′ Majstorović), Pršić, Čaić (46′ Sagna), Štiglec (83′ Sušak) – Ndockyt, Kapulica (46′ Šlogar) – Kolar.

Strijelci: 1-0 Kulenović (6), 2-0 Kulenović (57), 2-1 Pršir (90+1)