DUJE ČOP S 11 METARA ZA REMI Lokomotiva u devetoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca do boda

11.08.2024., stadion Zagreb, Zagreb - SuperSport HNL, 02. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk. Ivan Rakitic Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Lokomotiva i Hajduk su na vrlo lošem travnjaku Kranjčevićeve odigrali 1-1. Bila je to utakmica s malo kvalitete u kojoj je Hajduk bio nadomak pobjede no zagrebačka je momčad po igri zaslužila bod kojeg je na kraju i osvojila.

Prvih pola sata po igri, ne i rezultatski, pripalo je Lokomotivi koja je u prvih deset minuta imala pet kornera a zatim u 13. minuti preko Mudražije imala veliku šansu ali Lučić je obranio. Devet minuta kasnije Čop je imao šansu na fino dodavanje Goričana s lijeve strane a Hajduk je prvi put, zapravo i jedini u prvih 45 minuta, koliko-toliko zaprijetio u 30. minuti kad je Livaja s više od 20 metara pucao malo pored gola.

Sve do 65. minute nije se događalo ništa zanimljivo, tad je Trajkovski u pokušaju povratne lopte napravio veliku grešku i idealno poslužio Čopa čiji je šut s 20-ak metara obranio Lučić.

Konačno probuđeni Hajduk velike je šanse imao u 73. i 74. minuti, prvo je Sahiti našao usamljenog Livaju na desnoj strani no Subašić sjajno brani njegov udarac a samo malo kasnije Pukštas daje krasnu loptu preko zadnje linije obrane Lokomotive no Moufi se sam ispred vratara domaćih spetljao i vrlo loše zahvatio loptu.

Do vodstva Hajduk je došao u 81. minuti nakon vrlo lijepe i jednostavne akcije u tri poteza, Pukštas je s centra gurnuo loptu u prostor desno za Livaju a on je iz prve gurnuo u sredinu prema Trajkovskom kojemu nije bilo teško u jedan na jedan situaciji matirati Šubarić.

Lokomotiva je nakon primljenog gola krenula ofenzivnije, Karačić i Čop su ozbiljno prijetili da bi u sedmoj minuti nadoknade prvo pogriješio Durdov a onda u nastavcku akcije Sigur srušio Baždarića za evidentni kazneni udarac kojeg je u 99. minuti u 1-1 pretvorio Duje Čop.

LOKOMOTIVA – HAJDUK 1-1

LOKOMOTIVA: Šubarić – Karačić, Živković, Mersinaj, Leovac – Smakaj (86. Boune), Fetaj (86. Baždarić) – Sušak, Mudražija, Goričan – Čop.

HAJDUK: Lučić – Moufi (75. Sigur), Uremović, Šarlija, Melnjak – Pukštas, Rakitić, Krovinović (58. Trajkovski) – Bamba (88. Durdov) , Livaja (88. Prpić), Kalik (58. Sahiti).

Strijelci: 0-1 Trajkovski (81.), 1-1 Čop (90+8)