DRUGO KOLO LIGE PRVAKA Dortmund uvalio sedmicu Celticu, Barcelona pet Young Boysima, Inter četvorku C. zvezdi

Soccer Football - Champions League - FC Barcelona v BSC Young Boys - Estadi Olimpic Lluis Companys, Barcelona, Spain - October 1, 2024 FC Barcelona's Robert Lewandowski celebrates scoring their fourth goal with Inigo Martinez and Pau Cubarsi REUTERS/Albert Gea Photo: ALBERT GEA/REUTERS

ALBERT GEA/REUTERS

Prvi dan drugog kola Lige prvaka donio je 32 gola na devet utakmica što je 3.5 pogotka po utakmici. To je sjajno, no ono što je manje dobro i što je novi format ovog natjecanja očito donio, iako se tek radi o početku sezone, je podatak da je čak pet utakmica završeno s četiri ili više golova razlike. Razlika u kvaliteti između najjačih i ostatka Europe je velik, pokazuje se – veći nego što je itko očekivao.

Celtic je u prvom kolu s 5-1 razbio Slovan iz Bratislave a u drugom je s 7-1 poražen od Dortmunda. Karim Adeyemi zabio je tri gola, onaj za 3-1 bio je spektakularan, iskosa s desne strane topovski je pogodio bliži kut Kaspera Schmeichela. Sergou Guirassy je zabio dva gola, jedan iz kaznenog udarca, Emre Can s 11 metara i Felix Nmecha ostala dva.

BREST PIŠE POVIJEST Katastrofa Salzburga kod kuće, popili četiri komada. Sparta uzela bod VfB-u

Arsenal je s dva gola u prvom poluvremenu pobijedio PSG, prvi je glavom zabio Kai Havertz, drugi Bukayo Saka iz „skraćenog kornera“, oštru loptu ubačenu prema petercu nitko nije dirao pa je na kraju prevarila Gigija Donnarummu. PSG je u drugom poluvremenu pritisnuo, jednom pogodio gredu ali više od toga nije išlo.

Inter je s 4-0 ispratio Crvenu zvezdu, za 1-0 spektakularno je izu slobodnog udarca zabio Hakan Calhanoglu, dalje su zabijali Arnautović, Lautaro Martinez i Taremi iz penala.

PSV je uz podršku Ivana Perišića s tribine uzeo samo bod protiv Sportinga. „Samo“ jer je do 84. minute imao prednost nakon gola Jerdyja Schoutena u 15. minuti da bi šest minuta prije kraja Daniel Braganca postavio 1-0.

Mike Maignan je držao Milan u Leverkusenu na nuli do 51. minute kad je Victor Boniface na dodavanje Frimponga zabio za 1-0. Leverkusen je bio bolji nego što to rezultat pokazuje, Milan nakon dva kola ima nula bodova.

Slovan iz Bratislave je dobro prošao, završio utakmicu sa samo četiri gola u svojoj mreži, nakon što je Manchester City već u 15. minuti bio na 2-0 činilo se da Slovake čeka teža katastrofa. Gundogan, Foden, Haaland i mladi McAtee su zabili za Engleze.

Barcelona je potopila Young Boyse s 5-0, Raphinha i Inigo Martinez su imali po gol i asistenciju, dva je zabio Lewandowski a jednog su si Švicarci zabili sami sebi.