DRUGO KOLO ABA LIGE Poraz Splita u Podgorici, Žuti solidno pogađali trice ali ipak uvjerljivo poraženi

05, February, 2024, Belgrade - The match of the 19th round of AdmiralBet ABA League between KK Partizan Mozzart Bet and KK Split was played in Stark Arena. Shannon Shorter, #2 (KK Split), Slaven Rimac, trener/coach (KK Split). Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages

05, februar, 2024, Beograd - Utakmica 19. kola AdmiralBet ABA League izmedju KK Partizan Mozzart Bet i KK Split odigrana je u Stark areni. Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages/PIXSELL

Dusan Milenkovic/ATAImages/PIXSELL

Košarkaši Splita na gostovanju u Podgorici kod Budućnosti u okviru drugog kola ABA lige uz neuobičajenu su statistiku uvjerljivo poraženi su 97-75. Zašto neuobičajenu? Jednostavno, teško da ste, ako pratite košarku, vidjeli da neka momčad za tricu šutira odličnih 10/22, što je 45 posto, i pritom izgubi s 22 koša razlike! Rješenje ove statistike nalazi se naravno u drugim statističkim kategorijama – Žuti su za dva koša šutirali tek 14/33 i pritom imali 14 skokova manje (21-35) u odnosu na podgoričku momčad.

Budućnost je već nakon osam minuta, kod 28-13, bila na plus 15, nakon prve četvrtine bilo je 33-13, na poluvremenu ogromnih 59-40 a početkom zadnje četvrtine čak 80-55 no do kraja su domaći ipak malo usporili pa Split nije doživio još uvjerljiviji poraz.

David Škara s 15 koševa (6/12), dva skoka i tri ukradene lopte te Vito Kučić s 13 koševa (3/4 za tri), tri asistencije i dvije ukradene lopte bili su najbolji kod Žutih, Shannon Shorter zabio je 12 koševa ali uz 1/6 šut za dva i 3/7 za tri, te po četiri asistencije i skoka.

Za Budućnost bek Rasheed Sulaimon je zabio 21 koš (5/8 za tri) uz četiri skoka i pet asistencija, Udoka Azubuike je imao 13 koševa (6/8) i deset skokova.

Budućnost je sada na dvije pobjede dok je Split dosad upisao oba poraza. U petak je Zadar kod kuće poražen od Igokee pa je sad na omjeru 1-1 dok Cibona iza sebe ima poraz od Zadra a utakmicu drugog kola, protiv SC Derby, igra u utorak.