DRUGA POBJEDA Trijumf Arsenala na Villa Parku, tri stopostotne momčadi na vrhu

epa11563367 Thomas Partey of Arsenal (L) celebrates scoring the 0-2 goal with Bukayo Saka (C) and Martin Odegaard (R) during the English Premier League soccer match between Aston Villa and Arsenal FC in Birmingham, Britain, 24 August 2024.  EPA/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, 'live' services or NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/ADAM VAUGHAN

Nogometaši londonskog Arsenala pobijedili su na gostovanju u Birminghamu domaću Aston Villu sa 2-0 i pridružili se Manchester Cityju i Brightonu na vrhu ljestvice, po završetku svih utakmica subotnjeg programa 2. kola engleske Premier lige.

Za drugu pobjedu u novoj sezoni zaslužni su strijelci pogodaka, Leando Trossard (67) i Thomas Partey (77), ali velikog udjela imao je i Bukayo Saka koji je pokrenuo akciju kod prvog gola i asistirao za drugi. Valja spomenuti i Arsenalova vratara Davida Rayu koji se istaknuo s nekoliko obrana te drugu utakmicu zaredom očuvao svoju mrežu netaknutom.

Manchester City, Brighton i Arsenal su, zasad, jedine momčadi s maksimalnih šest bodova u prva dva nastupa i poredani su od prvog do trećeg mjesta na ljestvici. Aston Villa je s tri boda skliznula na 12. poziciju.

Nogometaši Manchester Cityja svladali su pred svojim navijačima Ipswich Town sa 4-1 (3-1) i na vrhu su ljestvice Premier lige nakon dva kola s maksimalnih šest bodova, ali loša je vijest da je početkom drugog poluvremena Mateo Kovačić morao napustiti igru zbog ozljede.

LOŠA VIJEST IZ MANCHESTERA City uvjerljiv protiv Ipswicha, Kovačić ozlijeđen napustio teren

Gosti su iznenađujuće poveli na Etihadu golom Sammieja Szmodicsa u 7. minuti, da bi momčad Pepa Guardiole do 16. minute već postigla tri pogotka za potpun preokret. U 12. minuti je Erling Haaland realizirao kazneni udarac. U 14. minuti je Kevin De Bruyne iskoristio veliku pogrešku vratara Arijaneta Murića kojem je Savinho oteo loptu i ostavio ju za Belgijca, a ovaj je s ruba kaznenog prostora pogodio nebranjenu mrežu. U 16. minuti je Haaland došao do svog drugog gola nakon odličnog De Bruyneovog dodavanja.

Konačnih 4-1 postavio je u 88. minuti Erling Haaland i došao do još jednog ‘hat-tricka’.

Joško Gvardiol i Mateo Kovačić bili su u početnoj postavi aktualnog prvaka. Nažalost, Kovačić je u 50. minuti morao napustiti igru zbog ozljede koju je zaradio u jednom sudaru sa suparničkim igračem. Hrvatski reprezentativac se uhvatio za desni bedreni mišić. Pokušao je nastaviti igru, ali je ubrzo sjeo na travnjak i zatražio zamjenu.

Kovačić je s travnjaka otišao bez ičije pomoći, ali koliko je teška njegova ozljeda još nije poznato.

Tottenham je s uvjerljivih 4-0 na svom stadionu svladao Everton koji je na dnu ljestvice, a u dvije utakmice je momčad Seana Dychea primila sedam pogodaka, bez da je ijedan postigla. Za Spurse je dvostruki strijelac bio Son Heung-Min (25, 77), a po jedan pogodak postigli su Yves Bissouma (14) i Cristian Romero (71).

Tomaš Souček (67) i Jarrod Bowen (72) donijeli su pobjedu West Hamu na gostovanju kod Crystal Palacea, a golom Morgana Gibbs-Whitea (70) Nottingham Forest je odnio sva tri boda iz Southamptona.

Fulham je do prve pobjede došao domaćom pobjedom 2-1 protiv povratnika Leicester Cityja.  Emile Smith Rowe (18) i Alex Iwobi (70) bili su strijelci za domaću momčad, a Wout Faes (38) je postigao pogodak za “Lisice”.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Brighton je pred svojim navijačima svladao Manchester United sa 2-1. Pobjednički pogodak za domaću momčad postigao je Joao Pedro u petoj minutu sučevog dodatka.