DRUGA NIZOZEMSKA LIGA Navijači Den Boscha na terenu slavili dugo čekano prvo mjesto pa napali gostujuće

screenshot

Pred 6.936 gledatelja na De Vliert stadionu u Den Boschu, inače ako malo provjerite vidjet ćete da svugdje kao maksimalan kapacitet ovog stadiončića stoji 6.500 mjesta, u petak navečer odigran je derbi između domaćeg kluba i De Graafschapa. Naravno, radi se o utakmici druge nizozemske lige: Den Bosch nakon sezona loših rezultata, zadnji put u najvišem rangu su igrali još u sezoni 2004/05, konačno ima visoke ambicije i utakmicu prošlog kola dočekali su na prvom mjestu dok je De Graadschap, koji u drugoj ligi igra od 2019/2020 na ovo gostovanje otišao kao četvrtoplasirani.

Treba naglasiti da je sistem promocije u tamošnjem nogometu prilično neuobičajen: druga liga ima 20 klubova i natjecanje je podijeljeno u četiri dijela a kvalifikacije za najviši rang osiguravaju najbolje momčadi iz svakog od ta četiri segmenta, plus još dva preostala najbolja. Stoga je ova utakmica bila vrlo bitna jer je direktno odlučivala u prvaku prvog perioda.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i vodili s 1-0 nakon prvih 45 minuta da bi Vieiri Kotzebue, 22-godišnje lijevo krilo koje u 23 utakmica od dolaska iz NAC Brede u srpnju 2023, nije zabio gol, u 70. i 73. minuti zabio dva gola za preokret na 2-1 i euforiju među domaćim navijačima. Ipak, u petoj minuti nadoknade stoper gostiju Joran Hardeman (22) zabio je za 2-2.

Navijači domaćih, koji su inače i prošlih sezona radili neke neprilike, nakon zadnjeg sučevog zvižduka utrčali su u teren proslaviti prvo mjesto iako u tom momentu još uvijek nije na drugim  terenima sve bilo gotovo. Na sreću po njih, ostali su prvi i nakon što su sve utakmice završile, ali dio domaćih ultrasa ulazak u teren iskoristio je i kako bi se pokušali probiti do gostujućeg sektora navijača. Nisu uspjeli, ostalo je sve na gađanjem raznim predmetima, policija je relativno brzo odmaknula domaće navijače i onemogućila direktni kontakt.