Na drugu obljetnicu razornog potresa u Petrinji nekoliko stotina njezinih očajnih stanovnika zgroženih neučinkovitom obnovom i bešćutnom politikom Vlade koja iznosi podatke u koje vjerojatno jedino ona sama vjeruje, jer stanje na terenu bjelodano pokazuje sav nemar, prosvjedovalo je u ruševnom gradu zazivajući ubrzanu obnovu.
Na poziv građanske inicijative “Petrinjsko prolječe” okupili su se simbolično kod Mosta volontera kako bi upozorili na sporost obnove porušenih kuća i nehumane uvjete života u kontejnerima. Radio Nacional je razgovarao s Drinkom Mažić iz te građanske inicijative koja je rekla da mirnim okupljanjem beskrajno zahvaljuju za sve što je dosad ne-učinjeno.
“Govoriti o razočaranju…ne znam od kuda bih krenula.Od prvih dana kada smo se nadali da će to ići brzo, da postoji odogovornost prema Petrinji, na kraju krajeva prema Petrinjcima, prema građanima Hrvatske u krajnju ruku. Mislili smo da će se upregnut sve snage, da će se staviti sve glave na hrpu, da će se uključiti svi oni koji mogu na bilo koji način doprinjeti da se taj grad čim prije digne na noge. Međutim od svega toga je samo jedno veliko ništa”, rekla je za Radio Nacional.
Nadodala je da joj je posebno teško zbog djece koja žive u takvim teškim i lošim uvjetima. “Nije najveća tragedija što mi odrasli nismo useljeni, najveća tragedija je u tome što mi živimo u nesigurnom gradu, mi hodamo između skela, naša djeca svakodnevno hodaju gradom gdje prijete urušavanja” rekla je Mažić.
“Da bi ste nas razumijeli morali bi živjeti ovdje da vidite kako vam se mijenjaju pravci kretanja, do koliko lokacija ne možete doći. Svaki put je stres kada vam dijiete izađe van, mislite hoće li vam se dijete vratiti cijele glave doma, a uz sve to kada dobijete svoju plaću, e onda državi uredno platite porez koji je ne mali, zato da bi oni mogli prebrojati svoje lijepe plaće, benefite, povlastice da bi rekli kako su im građani jako važni, dva mjeseca prije izbora.”, zaključila je Mažić svoje viđenje stanja u Petrinji za Radio Nacional.
.
Komentari