DRAMA U ŠANGAJU Mektić i Koolhof u finalu jakog Masters 1000 turnira

29.07.2024., Pariz, Francuska - XXXIII. Olimpijske igre Pariz 2024. Tenis. Mec 1. kola muskih parova izmedju Nikole Mektica i Mate Pavica (Hrvatska) protiv Jana Lennarda Struffa i Dominika Koefpera (Njemacka). Nikola Mektic Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatski tenisač Nikola Mektić i Nizozemac Wesley Koolhof plasirali su se u finale teniskog ATP Masters 1000 turnira u Šangaju.

Mektić je sa svojim nizozemskim partnerom u polufinalu pobijedio francusko-meksičku kombinaciju Edouarda Rogera Vasselina i Santaiaga Gonzaleza sa 6-7(3), 6-4, 10-6 nakon sat i 50 minuta igre.

Nakon što je prvi set odlučen u tie breaku, Mektić i Koolhof su u drugom setu gubili 0-3 nakon izgubljenog servisa, ali su se onda vratili i na kraju dobili set 6-4.

U finalu će igrati protiv pobjednika susreta između češko-nizozemske kombinacije Adam PavlašekJean-Julien Rojer i Argentinaca Maxima Gonzalea i Andresa Moltenija.

Ovim su rezultatom Mektić i Koolhof skočili na sedmu poziciju u poretku za nastup na ATP završnici u Torinu.

SVE OBJAVIO Mladi Splićanin primio jezive prijetnje nakon poraza: ‘Ne možeš se sakriti’

OZNAKE: ATP, Nikola Mektić