DOBAR OTPOR BEDNJE Pašalić s dva gola odveo Rijeku u četvrtfinale kupa

22.10.2024., HNK Rijeka, Rijeka - SuperSport Hrvatski nogometni kup, osmina finala, NK Bednja - HNK Rijeka.  Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Goran Kovacic/PIXSELL

Nakon Osijeka četvrtfinale Hrvatskog kupa su izborili nogometaši Rijeke, oni su na svojoj Rujevici, nominalno kao gosti, svladali Bednju 3-0 (0-0).

Igrač utakmice bio je Marco Pašalić koji je bio dvostruki strijelac. Sve do 59. minute Bednja je čuvala 0-0, a onda je u kratkom razdoblju Pašalić postigao dva pogotka, u 59. i 62. minuti, za 2-0. Sve je zaključio Šimun Butić golom u 90. za konačnih 3-0.

Bednja je bila domaćin ovog susreta, ali nije smjela organizirati ogled na svom stadionu koji ne ispunjava uvjete za održavanje utakmice ovog ranga. Tako je dogovoreno da će se utakmica odigrati na Rujevici, a na isti način se odigrala i utakmica prošle faze Kupa kada je Rijeka morala gostovati u Opuzenu kod Neretvanca, ali je također bila gost na svojoj Rujevici.

Angažirano je utakmicu otvorila Rijeka, a posebno je rastrčan u uvodu susreta bio Fruk koji je imao dvije dobre šanse, ali je u svemu izostala realizacija. Potom su prijetili Majstorović i dva puta Smolčić, ali taj završni udar izdržala je Bednja bez primljenog pogotka.

Cijelo prvo poluvrijeme prošlo je u naletima Rijeke, ali su igrači riječkog prvoligaša bili neprecizni ili je dobro reagirao vratar Bednje Marko Galoši. Pokušavali su do kraja poluvremena Gojak, pa Fruk i Perica, ali odmor je Bednja dočekala bez primljenog pogotka.

Sat vremena je izdržala Bednja, ali tada je na scenu zakoračio hrvatski reprezentativac Marco Pašalić s dva brza pogotka. U 59. minuti je lijepo po lijevoj strani prošao Rukavina. Poslao je odličan centaršut, a Pašalić je loptu glavom proslijedio u mrežu za 1-0. Samo tri minute kasnije dogodio se novi pogodak, a ovaj put je Pašalić u svom stilu pogodio iz daljine za 2-0.

Nakon toga se utakmica umirila, a sve je zaključeno golom u 90. minuti. Konačnih 3-0 postavio je Butić.

Nogometaši Osijeka kao prvi su se plasirali u četvrtfinale Hrvatskog kupa, Osječani su u osmini finala, u Velikoj, svladali požešku Slavoniju 2-1 (0-0). Osijek je bio na rubu ispadanja jer je do 84. minute gubio 0-1. Pogodak za Slavoniju, člana četvrtog ranga hrvatskog nogometa, postigao je Tvrtko Janković u 62. minuti. U samoj završnici je Osijek napravio preokret zabivši dva gola u dvije minute. Prvo  je Filip Živković izjednačio u 84. minuti, dok je Marko Soldo samo minutu kasnije zabio za pobjedu od 2-1.