DINAMO JE TEŠKI OČAJ Užasno loši ‘Modri’ razbijeni i u Koprivnici! Slaven Belupo im utrpao četiri komada

21.09.2024., Koprivnica - SuperSport Prva HNL, 7. kolo, NK Slaven Belupo - GNK Dinamo. Bruno Petkovic Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Nastavlja se duboka, teška kriza Dinama. Nakon poraza od Hajduka i Bayerna sad se i Belupo poigrao sa zagrebačkom momčadi, u 7. kolu SHNL-a pobijedio ih je 4:1. Nevistić je u posljednje četiri utakmice primio 15 pogodaka, a Dinamo osvojio jedan bod

U 7. kolu SHNL-a sve je počelo onako kako je većina očekivala da će i biti u sudaru s najkvalitetnijom hrvatskom momčadi i pretposljednjom momčadi lige.

Bruno Petković u 32′ je doveo prvake u vodstvo, Dinamo je poveo 1:0 u Koprivnici. No u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Ljuban Crepulja poravnava i daje za naslutiti probleme za Dinamo.

Lineups provided by Sofascore

Ali u nastavku se nisu dogodili problemi nego – potop! U 10 minuta Belupo je Dinamo utrpao još tri komada! Adrian Liber u 67′, Ivan Dolček u 74′ i Ilija Nestorovski u 77. minuti.

Dinamova obrana izgledala je – niželigaški, rekreativno. Nedopustivo loše. Ispred Nevistića je bilo šetalište, a Belupo djelovao ‘bayernovski’.

Samo jedan bod u posljednje četiri utakmice (jedna europska). Samo se od Rijeke uspjelo ne izgubiti. Privremeno rješenje na klupi, v.d. Sandro Perković nije uspio iskreirati nikakvu šok-terapiju nakon razlaza s Jakirovićem.

Dinamov vratar Nevistić je u posljednje četiri utakmici primio 15 pogodaka! Maksimir je u crnoj rupi, dubokoj i teškoj krizi. Momčad je upala u ‘bunar’, uprava traži trenera, svjetla na kraju tunela u ovom trenutku – nema.

Hajduk i Rijeka bi, pobjedama kod kuće nad Goricom odnosnom Šibenikom, nakon samo sedam kola mogli imati četiri boda više od ‘Modrih’ koji djeluju kao ispuhana lopta… Razbijena vojska.

Bila je ovo prva pobjeda Belupa nad Dinamom u Koprivnici nakon sedam godina. I to kakva… Sramotna za Modre. Sad ni sljedeći protivnik, četvrtoligaš Banjole u kupu, ne izgleda bezopasno.

GATTUSO I PERKOVIĆ Danas imaju 100 tona na leđima. Hajduk i Dinamo pod teškim imperativom pobjede