DINAMO – ISTRA 5-0 Tri asistencije Baturine i dva gola Kulenovića, aktualni prvak dominantno otvorio sezonu

02.08.2024., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport HNL, 01. kolo, GNK Dinamo - NK Istra 1961. Sandro Kulenovic Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic/PIXSELL

Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige otvorena je visokom i uvjerljivom pobjedom Dinama nad Istrom na kišom natopljenom Maksimiru. Dinamo je više nego uvjerljivo otvorio sezonu, u 5-0 pobjedi Martin Baturina je imao tri asistencije, Sandro Kulenović dva gola dok je Bruno Petković je iznenađujuće ostao na klupi.

Treneru Istre Paolu Tramezzaniju mora se priznati hrabrost, od prve je minute odlučio visoko napadati Zagrepčane međutim taj pristup nije mu donio puno toga dobrog. Nakon manje od pola sata igre bilo je 3-0, u 13. minuti Pjaca je varkom tijela Iovua poslao u jednu a on se izbacio u drugu stranu i ubacio na drugu stativu gdje je Hoxha lagano glavom skrenuo loptu u mrežu, šest minuta kasnije bilo je 2-0, Xohxin pokušaj iz kontre završio je u korneru iz kojeg je Baturina nabacio na drugu stativu gdje je Teophile-Catherine izbjegao pažnji Iovua i zabio glavom a još devet minuta kasnije Kulenović za zabio pod gredu pored nemoćnog Majkića, prethodno je Dinamo povukao kontru tri na dva a asistent je opet bio Baturina. U sredini tih događaja, u 25. minuti, Istra je bila blizu gola, Lawal je zaobišao na 20 metara istrčalog Nevistića no Teophile-Catherine je metar od gol-crte zaustavio pokušaj napadača Istre. Dinamo je više puta prijetio, najopasnije u 44. minuti kad je Majkić odličnom reakcijom spriječio drugi Kulenovićev gol.

U četvrtoj minuti drugog poluvremena Kulenović je opet zabio, sada je utrčao na sjajnu Sučićevu loptu u prostor i rutinski matirao Majkića. Za 5-0 opet je asistirao Baturina, dao je loptu naprijed za Piere-Gabriela koji je lagano prošao Marešića i prebacio Majkića. Na samom kraju umalo se u strijelce upisao i Luka Vrbančić međutim njegov šut u korner je odbio Majkić.

DINAMO – ISTRA 5-0

DINAMO: Nevistić – Ristovski, Teophile-Catherine (83. Torrente), Mmaee (68. Ogiwara), Pierre-Gabriel – Sučić, Mišić (81. Pavić) – Pjaca, Baturina (81. Vrbančić), Hoxha (68. Kačavenda) – Kulenović.

ISTRA: Majkić – Ramić (59. Valinčić), Marešić, Iovu, Kadušić – Blagojević, Petrusenko, Maurić (59. Čalušić) – Lisica (73. Jaganjac), Lawal (80. Koski), Vuk (59. Filet).

Strijelci: 1-0 Hoxha (13), 2-0 Teophile-Catherine (19), 3-0 Kulenović (28), 4-0 Kulenović (49), 5-0 Pierre-Gabriel (80)