DEBAKL SPLIĆANA NA POLJUDU Ružomberok ranim autogolom Šarlije izbacio Hajduk iz Konferencijske lige

15.08.2024., stadion Poljud, Split - Uzvratna utakmica 3. pretkola kvalifikacija za UEFA Konferencijsku ligu, HNK Hajduk - MFK Ruzomberok. Rokas Pukstas, Samuel Lavrincik Photo: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Zvonimir Barisin/PIXSELL

Hajduk je na Poljudu poražen od Ružomberoka s 1-0 i ispao iz Europe te tako navijačima priredio još jedno ogromno razočaranje. Da stvar po Splićane bude gora, Noah je izbacio AEK-a tako da će Slovaci u play-offu igrati protiv Armenaca. Hajduk je u ovoj utakmici bio bolji ali to malo znači kad, kao i u prvoj utakmici, Bijeli nisu uspjeli zabiti gol.

Čak niti statistika od 11-2 u šutevima na gol ne govori dovoljno koliko je Hajduk u prvih 45 minuta bio bolji i koliko je minus od jednog gola za Splićane bio nerealan prikaz stanja na terenu. Ružomberok je poveo u 8. minuti nakon što je prvi put ozbiljno prešao centar, nakon kornera Šarlija je u pokušaju izbijanja loptu poslao u svoju mrežu.

Nakon toga krenula je serija neiskorištenih prilika za Hajduk, Pukštasu je na sjajnu asistenciju Bambe u 15. minuti vratar obranio nogom šut sa tri-četiri metra, isti igrač je u 19. sa desetak metara iz čiste šanse loše zahvatio loptu, Livaja je u 32. minuti nakon kornera glavom pucao “milimetar” pored vratnice, dvije minute kasnije opet Livaja, sada na dodavanje Sahitija, ide jedan na jedan s vratarom koji izlazi kao pobjednik. U 39. minuti vratar je skinuo dvije lopte jednu za drugom, prvo Livajin pa Melnjakov šut. Gosti su ozbiljnije zaprijetili tek jednom, nakon kornera u nadoknadi prvog dijela.

U drugom poluvremenu Hajduk je nastavio držati posjed, ali klasični jalov posjed pa je i prilika bilo puno manje. Sahiti je u 60. sa 18 metara pucao malo pored gola, Kalik je dvije minute kasnije iskosa s desne strane s vanje strane zatresao malu mrežicu a u 72. Livaja je nakon kornera glavom pucao preko gola. Velika šansa bila je u 85. minuti, Livaja je prošao po desnoj strani ali Trajkovski na njegovo dodavanje prema pet metara nije iskontrolirao loptu.

HAJDUK – RUŽOMBEROK 0-1

HAJDUK: Lučić – Moufi (84. Antunović), Uremović, Šarlija, Melnjak (50. Diallo)  – Pukštas, Rakitić (76. Krovinović) – Bamba (Kalik), Trajkovski, Sahiti (76. Durdov) – Livaja.

RUŽOMBEROK: Fruhwald – Gabriel, Maly, Mojzis (74. Maslo) – Gomola, Lavrinčik, Luteran (74. Jackuliak), Madlenak (60. Domonkos)  – Hladik, Chobot (60. Mudry) – Chrien.

Strijelac: 0-1 Šarlija (ag – 8.)