DEBAKL DINAMA Najteži poraz Bjelice, Osijek slavio na Maksimiru nakon 2384 dana!

27.10.2024., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport Prva HNL, 11. Kolo, GNK Dinamo - NK Osijek. Hernani Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Luka stanzl/PIXSELL

Osijek je slavio u Maksimiru nakon 2384 dana. Posljednji put momčad iz grada na Dravi pobijedila je u Zagrebu travnja 2018. Trener Dinama tada je bio Nikola Jurčević, dok je Osječane vodio Zoran Zekić. Osijek je pobijedio 4-2, a posljednji, četvrti gol, Jakupović je zabio “panjenkom” iz penala. Nenad Bjelica bio je u šoku, ovakav poraz na Maksimiru, kao trener Dinama, nikad nije doživio.

Dinamove europske avanture kao da imaju neki obrazac. Nakon svakog senzacionalnog rezultata u Europi, slijedi katastrofalna i bezidejna igra u HNL-u. Tako je Dinamo nakon veličanstvene pobjede protiv Atalante 4-0 izgubio u Varaždinu, nakon pobjede protiv Chelseaja odigrali su bez golova i bez šansi u Gorici. Nedugo nakon Monaca kiksali su u Puli… Obrazac se ponovio i ovaj put. Nakon odlične igre i pobjede u Salzburgu Dinamo…

HIT NA INTERNETU Stranica koja ima 75 milijuna pratitelja posvetila objavu Dinamu

Nije bila ovo obična utakmica za Nenada Bjelicu, uostalom to je i najavio. Jer, ako se sjećate, Bjelica je u ne baš prijateljskim odnosima napustio Osijek, bilo je tu ružnih riječi, a upravi je zamjerio da ih klub uopće ne zanima.

– Zanima ih NK Osijek kao mene vremenska prognoza u Đibutiju – rekao je tada Bjelica.

Dinamo je poveo golom Marka Pjace, da bi Osijek već do poluvremena preko Jakupovića i Jurišića okrenuo na 2-1. Održao je Bjelica svojim igračima u svlačionici bukvicu i činilo se uspješno jer je Marko Pjaca izjednačio već u 51. minuti. No Dinamova obrana, na čelu s Mmaeom, bila je na katastrofalnoj razini, pa je Hernani opet doveo Osijek u vodstvo niti četiri minute kasnije. Hernani, koji je u 34. godini kao brzi vlak je projurio pored pet godina mlađeg Mmaea.

Osim igrača, u formi nije bio ni trener Nenad Bjelica, koji je u 65. minuti izvadio Martina Baturinu, a u igri ostavio Petra Sučića, koji se nije vidio na terenu. Ovaj poraz toliko je razljutio Dinamovu klupu da je opomenu dobio Sandro Kulenović, koji je bacao bočicu, skakali su Dinamovi igrči na svaku odluku, no nije pomoglo.

Da stvar bude gora po Dinamo, jedan od strijelaca za Osijek bio je Roko Jurišić, bivši Dinamov junior, koji nije dobio priliku u Maksimiru, pa je preko Rijeke, Mure i Austrije stigao do Osijeka. Ovim porazom Dinamo za vodećim Hajdukom zaostaje sedam bodova, što znači da je u Maksimiru upaljen alarm. U situaciji kad im se u Europi otvaraju sve karte da sljedeće sezone uđu izravno u Ligu prvaka, Dinamo ima ozbiljnih problema osvojiti naslov prvaka Hrvatske.

Bjelica je bio utučen kao rijetko kad, ovo mu je najteži prvenstveni poraz u Maksimiru.

OZNAKE: Dinamo, Osijek, nhapp