DAMIR MARTIN U POLUFINALU Vrhunska utrka za drugo mjesto u grupi i četvrto polufinale OI

28.03.2023., Zagreb - Damir Martin, veslac.

Photo Sasa ZinajaNFoto

Sasa Zinaja/NFoto

Damir Martin stigao je drugi u trećoj četvrtfinalnoj skupini vremenom 6:53.55 i na taj način osigurao  polufinale u natjecanju samaca na Olimpijskim igrama u Parizu.

Utrku je započeo oprezno i potom gradio trku. Do pola trke osigurao je proaz u polufinale, a zatim je do kraja trke uzvratio Stefanosu Ntouskosu za Tokio, kada je Grk osvojio prvo mjesto i postao olimpijski pobjednik.

Pobijedio je Nizozemac Simon van Dorp u vremenu 6:49.96. Van Dorp je na regati u Luzernu ove godine sjajnim finišom pobijedio Nijemca Olivera Zeidlera, trostrukog svjetskog i europskog prvaka.

Zanimljivo je spomenuti da je u Martinovoj grupi uz Kubanca Reidya Cardonu Blanca veslao i Mađar Bendeguz Petervari Molnar, koji je mnogo vremena proveo trenirajući na Jarunu i zahvaljujući prikupljenom znanju kroz zajednički trening s braćom Sinković i drugim našim vrhunskim veslačima plasirao se na Olimpijske igre u Parizu.

Polufinalna utrka je na rasporedu 1. kolovoza, a s izborenim samopouzdanjem i pokazanom pripremljenošću, Damir Martin će se boriti za finale.