DALLAS U FINALU ZAPADA Oklahomi ni +17 nije bilo dovoljno, Mavericksi čekaju Jokića ili Edwardsa

May 18, 2024; Dallas, Texas, USA;  Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) shoots over Oklahoma City Thunder guard Luguentz Dort (5) during the second quarter in game six of the second round of the 2024 NBA playoffs at American Airlines Center. Mandatory Credit: Kevin Jairaj-USA TODAY Sports Photo: Kevin Jairaj/REUTERS

Kevin Jairaj/REUTERS

Drugi put u tri sezone Dallas će igrati finale Zapadne NBA konferencije. Mavericksi su u subotu navečer s 117-116 u svojoj dvorani pobijedili Oklahomu i s ukupnih 4-2 prošli u finale zapada gdje će igrati protiv pobjednika nedjeljne utakmice između Denvera i Minnesote. Opet je briljirao Luka Dončič, ostvario je treći uzastopni triple-double što je u povijesti lige prethodno uspjelo samo četvorici igrača.

Oklahoma je nakon tri minute drugog poluvremena vodila s 75-58 međutim tih +17 nije joj bilo dovoljno, kao ni 92-83 pri početku zadnje četvrtine. Dallas je četiri minute prije kraja izjednačio na 105-105 a odluka o pobjedniku došla je tek u zadnjih 20 sekundi u koje se ušlo s 116-115 za Oklahomu. Mavericksi su imali zadnji napad a na tri sekunde prije kraja šut za tri uzeo je PJ Washington koji je nakon prekršaja pogodio dva bacanja a onda treće namjerno promašio, pokušaj Jalena Williamsa preko cijelog terena nije bio ni blizu koša.

Luka Dončić imao je 29 koševa (9/15) i po deset skokova i asistencija ali i čak sedam izgubljenih lopti, po 22 za Dallas su zabili Derrick Jones (8/13) i Kyrie Irving (9/23), PJ Washington je zabio tek devet (2/6) ali od toga je osam zabio kad se utakmica lomila, prvo je pogodio dvije trice a onda i spomenuta dva bacanja. Kod Oklahome Shai Gilgeous-Alexander je zabio 36 (14/25) uz osam asistencija, Jalen Williams je ubacio 22 (8/16) plus devet skokova i osam asistencija, Chet Holgren je imao 21 koš (9/15).