Chicago i Oklahoma ostali u igri za ulazak u play-off, Šarić solidan u pobjedi nad Pelicansima

Apr 12, 2023; Toronto, Ontario, CAN; Toronto Raptors guard Fred VanVleet (23) shoots as Chicago Bulls guard Alex Caruso (6) defends during the second half of a NBA Play-In game at Scotiabank Arena. Mandatory Credit: John E. Sokolowski-USA TODAY Sports Photo: John E. Sokolowski/REUTERS

John E. Sokolowski/REUTERS

Chicago i Oklahoma pobijedili su Toronto i New Orleans u utakmicama devetih i desetih momčadi Istočne odnosno Zapadne NBA konferencije i tako izborili utakmicu protiv Miamija i Minnesote čiji će pobjednici ući u doigravanje i zaigrati protiv Milwaukeeja odnosno Denvera.

Toronto je protiv Chicaga bio od početka utakmice bio u vodstvu koje je početkom treće četvrtine naraslo do 66-47, Siakam s 20 i VanVleet s 16 koševa, uključujući tricu s centra na isteku poluvremena, vukli su Raptorse. Međutim, tek tada se probudio Zach LaVine i nakon devet koševa u prvom, u drugom zabio 30 i uz pomoć DeMara DeRorozana s 29 koševa (10/19) odveo Bullse do 109-105 pobjede. LaVine je utakmicu završio utakmicu s 39 koševa (12/22). Pascal Siakam je za Toronto zabio 32 (13/22) uz devet skokova i šest asistencija ali je na samom kraju kod 107-104 pogodio tek jedno od tri slobodna bacanja.  Fred VanVleet je imao 26 koševa (8/22), 12 skokova i osam asistencija, Scottie Barnes 19 koševa (7/13) i deset skokova.

I Oklahoma će s desete pozicije u poretku dobiti priliku ući u doigravanje nakon što je s 123-118 u prilično neizvjesnoj utakmici pobijedila New Orleans. Thunder su do pobjede vodili Shai Gilgeous-Alexander s 32 koša (11/22), Josh Giddey s 31 košem (11/22), devet asistencija i deset skokova i Luguentz Dort s 27 koševa (4/8 za tri) a deset minuta u igri je iskoristio i Dario Šarić, upisao je četiri koša (2/3) i uzeo tri skoka. Za Pelicanse koji su imali dvije i pol sekunde za zadnji napad kod -3 ali su u aut bacili loptu koju su izvodili ispod koša, Brandon Ingram je zabio 30 (10/19), Trey Murphy 21 (6/16), Jonas Valanciunas 16 koševa (7/9) i 18 skokova.