BRAVO Slovenci su imali gol minusa a onda je hrvatski vratar uzeo loptu i sam krenuo u napad, nije zabio ali je oduševio

screenshot

Slovenski klub Bravo plasirao se u drugo pretkolo Konferencijske lige, ljubljanski je klub u dvije utakmice, druga je otišla u produžetke, s ukupnih 2-1 bio bolji od velškog kluba Connah’s Quay Nomads. Radi se o klubu koji UEFA-ina natjecanja igrao osam puta u zadnjih devet sezona ali koji je prvo pretkolo prošao tek dvaput.

Ipak, Bravo se s Velšanima propisno namučio, prvu utakmicu u Ljubljani Connah’s Quay je dobio s 1-0 a druga je išla u smjeru remija bez golova da bi u tek 88. minuti Nemanja Jakšić zabio za 1-0 a u produžecima Slovenci su preko Mateja Poplatnika u 115. minuti došli do 2-0, rezultata koji ih je na kraju odveo u drugo pretkolo u kojem će igrati protiv mostarskog Zrinjskog.

Na kraju su Slovenci slavili no dugo su strijepili a koliko su napeti i nervozni bili najbolje pokazuje situacija iz 67. minute kad je njihov vratar, Hrvat Matija Orbanić, vjerojatno ogorčen što napadači ne uspijevaju učiniti ništa konkretnije, ušao s loptom duboko prema 16 metara Velšana i dalekometnim šutom zabiti za 1-0.

Orbanićev šut na žalost nije pogodio mrežu, bio bi vrhunski potez da je uspio, vratari tu i tamo znaju zabiti s 11 metara, legendarni Rogerio Ceni sjajno je pogađao iz slobodnih udaraca, no ovako iz igre, to se baš i ne viđa. Inače, Orbanić je 24-godišnjak ponikao u Istri, u Sloveniju je došao 2018. potpisavši za Olimpiju a u Bravu je od 2020.