BOSTON DOBIO PROTIVNIKA Indiana postavila novi rekord po preciznosti šuta i ušla u finale istoka

May 19, 2024; New York, New York, USA; Indiana Pacers guard Tyrese Haliburton (0) controls the ball against New York Knicks guards Miles McBride (2) and Jalen Brunson (11) during the first quarter of game seven of the second round of the 2024 NBA playoffs at Madison Square Garden. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports Photo: Brad Penner/REUTERS

Brad Penner/REUTERS

U finalu Istočne NBA konferencije igrat će Boston i Indiana koja je u nedjelju navečer u Madison Square Gardenu s 130-109 u sedmoj utakmici pobijedila New York. Pacersi su u napadačkom segmentu odigrali nevjerojatnu utakmicu, iz igre su šutirali 67.1 posto (53/79) što je novi rekord NBA doigravanja. Već krajem prve četvrtine Indiana je bila na +15, početkom druge bilo je 52-30 a uz odličan šut Pacersi su igrali čvrstu obranu s kojom se opet sužena rotacija Knicksa nije mogla nositi. Indiana je na terenu izgledala čudesno, u prvoj četvrtini šutirala je 7/9 za tri, do poluvremena imala je ukupni šut 29/38 a na kraju je uz sjajan spomenuti ukupni šut imala i 13/24 za tri.

Donte DiVincenzo se jedini mogao nositi sa obranom Indiane, šutirao je 9/15 za tri i zabio ukupno 39 dok je Jalen Brunson ostao na 17 koševa (6/17) i devet asistencija, Alec Burks je imao 26 koševa (8/13). Kod Pacersa dominirao je Tyrese Haliburton s 26 koševa (10/17) i šest asistencija, po 20 zabili su Pascal Siakam (8/15) i Andrew Nembhard (8/10, pet skokova, šest asistencija), Aaron Nesmith je imao 19 koševa (8/8), Myles Turner 17 koševa (7/11) i pet skokova.