Bojan Bogdanović zabio 25 koševa u jednoj četvrtini i 38 ukupno, Detroit poražen od Lakersa

Dec 11, 2022; Detroit, Michigan, USA; Los Angeles Lakers forward LeBron James (6) controls the ball as Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) defends during the in the first half at Little Caesars Arena. Mandatory Credit: David Reginek-USA TODAY Sports

David Reginek-USA TODAY Sports

Bojan Bogdanović je zabio ogromnih 38 koševa, od toga čak 25 u trećoj četvrtini međutim njegov Detroit je ipak s 124-117 poražen od Lakersa. Kroz cijelu utakmicu Lakersi su bili u vodstvu, sredinom drugog perioda kod 53-39 su imali najviših +14 međutim sjajni hrvatski šuter je uspijevao Pistonse držati u igri za pobjedu da bi treća četvrtina nakon sjajne Bogdanovićeve šuterske serije završena s 91-90 za momčad iz LA-ja.

Bogdanović je u trećoj četvrtini zabio 25 koševa uz šut 5/6 za tri, 2/3 za dva i 6/6 bacanja, ukupno je upisao 38 koševa (6/10 za dva, 6/12 za tri, 8/8 bacanja) uz četiri skoka i dvije asistencije. Međutim, Lakersi su imali LeBrona Jamesa s 35 koševa (14/24) i po pet skokova i asistencija te Anthonyja Davisa s 34 koša (12/18), 15 skokova i sedam asistencija koji su bili najzaslužniji što je njihova momčad prekinula niz od tri poraza.

„Borili smo se cijelu večer međutim napravili smo previše pogrešaka u prvom poluvremenu. Dopustili smo im previše laganih koševa“, rekao je nakon utakmice Bogdanović čijih je 25 koševa u jednoj četvrtini rekord karijere.

Dario Šarić je počeo u petorci Phoenixa a za 21 minutu u igri upisao je pet koševa (2/8) i po tri skoka i asistencije u porazu 129-124 nakon produžetka  od New Orleansa.