BODOVI U SLAVONIJU Osijek na ‘carbonara’ pogon, Šibenik bez pobjede u ligi već 57 dana!

19.10.2024., Sibenik - HNK Sibenik i Nk Osijek sastali su se u 10. kolu SuperSport HNL-a. Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U posljednje četiri prvenstvene utakmice Šibenčani su primili čak deset golova, a zabili samo jedan. Klub sa Šubićevca upao je u veliku krizu, priča se i da kasne plaće… Mario Carević napustio je klub, a novi trener Marko Kartelo startao je s 3-1 porazom od Osijeka.

Posljednju prvenstvenu pobjedu Šibenik je ubilježio 23. kolovoza u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive. Od tada je prošlo 57 dana, igrali su protiv Gorice, Varaždina, Rijeke, Istre, Hajduka i Osijeka i zabilježili svega dva boda, oba na svom terenu, protiv Varaždina i Istre.

S druge strane Osijek u posljednjih pet prvenstvenih utakmica ima čak četiri pobjede i momčad je konačno potvrdila kvalitetu koju imaju. Šibenčani su poveli golom Ivana Santinija već u 3. minuti i možda bi sve drugačije završilo da su uspjeli na odmor otići s prednošću. No dogodila im se najgora nogometna noćna mora. Igrala se peta minuta nadoknade prvog poluvremena, šibenska klupa podizala je ruke i tražila kraj, a onda je, doslovno u posljednjoj sekundi, Arnel Jakupović zabio za izjednačenje.

HNL BESPLATNO Hajduk, Rijeka i Dinamo opet na HTV-u. Evo koje su to utakmice…

Od tog šoka Šibenčani se nisu uspjeli oporaviti pa su u drugom poluvremenu primili još dva gola. Luka Jelenić zabio je svoj prvi gol u osječkom dresu i doveo Osijek u vodstvo, a konačan rezultat postavio je Marko Soldo, kojemu je to treći gol za Osijek.

Talijanski trener na klupi Osijeka, Federico Coppitelli, prije reprezentativne stanke napravio je mali “team building” na kojem je za igrače radio ‘carbonaru’, talijanski specijalitet sa tjesteninom, ‘guincaleom’, sirom i žumanjcima. Kako kažu igrači, napravio je po najboljem receptu, a očito  ‘carbonara’ pogon djeluje sjajno, pa su projurili Šubićevcem i zasjeli na četvrto mjesto.

OZNAKE: HNL, Osijek, Šibenik