BEZ POGODAKA Gorica i Varaždin remijem otvorile novu sezonu

03.08.2024., gradski stadion, Velika Gorica - SuperSport HNL, 01. kolo, HNK Gorica - NK Varazdin. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic/PIXSELL

Gorica i Varaždin su u 1. kolu 34. sezone SuperSport HNL-a u Velikoj Gorici odigrale bez pogodaka. Gosti su koncem prvog dijela preko Marka Dabre uspijeli zatresti mrežu suparnika, ali zbog zaleđa gol nije priznat.

Do novih bodova Gorica će za tjedan dana pokušati doći u Puli gdje će odmjeriti snage s Istrom 1961 dok će Varaždin na domaćem travnjaku igrati s Rijekom.

Uoči početka dvoboja kapetan Gorice Jurica Pršir primio je nagradu koju je klub zaslužio kao najbolji u fair-play poretku u prethodnoj sezoni. Nagradu je Prširu uručio povjerenik za natjecanje Josip Brezni.

U skladu s tom nagradom, glavni sudac dvoboja Zagrepčanin Ante Čulina nije imao previše težak posao. Pokazao je dva žuta kartona igračima Gorice, Kapulici i Prširu, te Mitrovskom iz Varaždina.

Što se tiče zbivanja na terenu, više je živosti bilo pred vratima domaće momčadi. U prvom poluvremenu je najbolja prilika Varaždina bila u 18. minuti, kad je nakon odlične akcije Michele Šego pucao, ali je njegov šut blokiran.

U 45. minuti su Varaždinci uspjeli postići pogodak, ali je opravdano poništen, jer je strijelac Marko Dabro bio u zaleđu kad mu je lopta upućena.

Dabro je bio u glavnoj ulozi bio u najljepšoj akciji na utakmici, kad je u 65. minuti na volej dočekao Škaričićev ubačaj s desne strane, ali je domaći vratar Božidar Radošević uspio vršcima prstiju odbiti loptu u korner.

Dvije minute poslije svjedočili smo najopasnijoj situaciji pred vratima Varaždina. Odbijala se lopta na sve strane u kaznenom prostoru, da bi na kraju Majstorovićev udarac blokirao Ba.

Na kraju su i jedna i druga mreža ostale netaknute. Iako su Varaždinci imali prevlast u udarcima (17-3), a domaća momčad nijednom nije uspjela natjerati gostujućeg vratara Zeleniku na intervenciju, dojam je da je završnih 0-0 najrealniji ishod.

Prvo kolo bit će zaključeno sutra kada se od 19:50 na Rujevici sastaju Rijeka i Lokomotiva dok u 21 sat na Poljudu i Opus Areni startaju dueli Hajduka i Slaven Belupa odnosno Osijeka i Šibenika.