ATLETICO DO BODA U 96. Nakon 20-minutnog prekida zbog navijačkih nereda madridski derbi završio bez pobjednika

Real Madrid Jose Gimenez of Atletico de Madrid (L) and Koke of Atletico de Madrid (R) seen calming the fans during the LaLiga EA Sports match between Atletico de Madrid and Real Madrid CF at Cívitas Metropolitano on September 29, 2024 in Madrid, Spain. (Photo by: LGM Panoramic) FOOTBALL : Atletico de Madrid vs Real Madrid CF - LaLiga EA Sports - 29 09 2024 LGM Panoramic

LGM Panoramic

U velikom madridskom derbiju Atletico i Real su u okviru osmog kola španjolske LaLige odigrali 1-1, golove su postigli Eder Militao (63) i Angel Correa u šestoj minuti sudačke nadoknade. Real je sada na 18 bodova, tri manje od vodeće Barcelone, dok je Atletico treći s 16. Očekivano, bila je to rovovska borba, nalik na nedjeljni Jadranski derbi samo s „malo“ više kvalitete i intenziteta.

Atletico je krenuo u 3-5-2 formaciji s veznim redom u kojem su bili De Paul, Gallagher i Griezmann te s Alvarezom i Sorlothom u napadu, dok je Real zaigrao bez Kyliana Mbappea, u 4-4-2 formaciji s Modrićem, Tchouamenijem, Valverdeom i Bellinghamom u sredini i Viniciusom i Rodrygom u napadu.

Real je do vodstva došao u 63. minuti, Modrić je izveo slobodni udarac na nekih 30-ak metara od gola Atletica, malo s lijeve strane, dodao je lijevo Viniciusu koji je centrirao i na drugoj strani pronašao Edera Militaa čiju bombu nije uspio blokirati nitko iz domaće obrane a ni Jan Oblak.

Šest minuta kasnije stvari su se na stadionu zakomplicirale, Thibaut Courtois je malo pretjerao u slavlju pogotka pa se našao na meti domaćih ultrasa koji su ga gađali čime su stigli, uglavnom upaljačima, a sudac Mateo Busquets Ferrer je zaključio da u takvim uvjetima vratar Reala ne može braniti pa je poslao igrače u svlačionicu.

Nakon 20-ak minuta sudac je ipak pozvao igrače natrag na teren, Diego Simeone i većina igrača Atletica otišli su pod tribinu s navijačima razgovarati i pregovarati s njima kako bi se smirili a to je valjda dalo rezultata.

U sudačkoj nadoknadi smo događaji su se smjenjivali iz minute u minutu: Angel Correa je u šestoj minuti iza 90. sjajno utrčao u prostor ispred Militaa i zabio pored Courtoisa, ubrzo zatim Marcos Lorrente je zaradio crveni karton zbog grubog starta a utakmica je završena nakon što su se Le Normand i Tchouameni žestoko sudarili glavama.