ABA LIGA Zadar se vratio s -13 pa izgubio u produžetku, Igokea pobijedila i drugog hrvatskog predstavnika

25.09.2024., Zadar - AdmiralBet ABA liga, 2. kolo, KK Zadar - KK Igokea. Dragan Milosavljevic Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

Igokea je u drugom kolu ABA lige pred začuđujuće slabo ispunjenim tribinama Dvorane Krešimira Ćosića nakon produžetka s 79-76 pobijedila Zadar. Klub iz Laktaša tako je, nakon subotnje pobjede nad Gripama pobijedio i drugog hrvatskog predstavnika u regionalnoj ligi dok Zadar ostaje na jednoj pobjedi, nad Cibonom u prvom kolu.

Kroz najveći dio utakmice Igokea je bila u vodstvu, na poluvremenu je bilo 43-30 a Zadar je u zadnje četiri minute uspio s 62-54 za goste do isteka vremena izjednačiti na 65-65, uz dodatak da su gosti imali zadnji napad, Bryce Jones je pogodio tricu ali ipak – nakon znaka sirene.

Zadar je na 90 sekundi prije kraja produžetka imao vodstvo 75-71 međutim nije bilo dovoljno za pobjedu, Marko Jeremić je s dvije trice preokrenuo na 76-75 a nakon što Lovro Mazalin nije uspio završiti napad Dragan Milosavljević je sekundi prije kraja s dva bacanja postavio konačnih 79-76.

Marko Ramljak zabio je za Zadar 20 koševa (6/7 za dva, 1/4 za tri) i uhvatio osam skokova, Lovro Mazalin imao je 13 koševa (5/10) i sedam skokova, Vladimir Mihailović 11 koševa (1/7) dok je Amar Gegić bio daleko od izdanja iz prvog kola s devet koševa i šutom 4/11 za dva i 0/5 za tri. Za Igokeu Bryce Jones je zabio 20 koševa uz 5/6 za tricu, Terrell Carter 14 koševa (6/9) i šest skokova, Marko Jeremić 11 koševa (3/4 za tri).