ABA LIGA Težak poraz Zadra u Podgorici, trener Jusup izrazio zabrinutost izgledom svoje momčadi

25.09.2024., Zadar - AdmiralBet ABA liga, 2. kolo, KK Zadar - KK Igokea. Marko Ramljak Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra izgubili su u Podgorici od Studentskog centra s velikih 86-62 pa su sada nakon tri odigrane utakmice sva tri hrvatska kluba u ABA ligi su na omjeru 1-2, dok je Studentski centar na dvije pobjede i jednom porazu.

Zadar se koliko-toliko držao u igri do sredine druge četvrtine međutim nakon što je za smanjenje vodstva domaćih na 29-26 Vladimir Mihailović pogodio svoju treću uzastopnu tricu, Studentski centar je počeo graditi svoju prednost koja je na poluvremenu bila 40-30, u 27. minuti 59-43 a u 32. ogromnih 71-50.

Igrači Studentskog centra za dva koša šutirali su sjajnih 24/34 te vrlo solidnih 12/31 za tri, to sve ponešto govori o obrani Zadra. Kakav je bio napad momčadi Danijela Jusupa također govori statistika – 5/23 za tri koša te ne puno boljih 16/35 za dva koša. Vladimir Mihailović je zabio 19 koševa (2/6 za dva i 3/7 za tri), Lovro Mazalin je ubacio 14 koševa (5/10 za dva), Amar Gegić 13 koševa (5/10 za dva, 0/3 za tri koša). Za Studentski centar bek Igor Drobnjak je imao 17 koševa (4/5 za dva, 3/6 za tri koša), četiri skoka te po dvije asistencije, ukradene i izgubljene lopte.

“Studentski centar je bio agresivan, njihovi igrači bili su agresivni na liniji dodavanja i to ih je nagradilo. Mi izgledamo loše, očekujem više od svojih igrača, prvenstveno Gegića koji je zadužen za kreaciju i koji mora dati više. Priznajem, malo sam i zabrinut kako izgledamo na početku sezone”, rekao je Danijel Jusup nakon utakmice.

Zadra u ABA ligi očekuje niz teških utakmica, u subotu će ugostiti Budućnost a nakon dvije utakmice u domaćoj Premijer ligi protiv Dubrave i Osijeka u Dom Krešimira Ćosića će doći Partizan (20. listopada) pa Crvena zvezda (25. listopada) a do kraja ovog mjeseca će još u domaćem prvenstvu ugostiti Cibonu pa gostovati u Splitu.