45-MINUTNI PREKID Podivljali nakon gola, navijači Den Boscha drugo kolo zaredom upali na teren i napali goste

screenshot

Den Boschu u drugoj nizozemskoj ligi ove sezone ide odlično, klub drži prvo mjesto i na dobrom je putu da prvi put nakon sezone 2004/05 opet zaigrao Eredivisie, najviši rang tamošnjeg nogometa. Međutim, i navijači Den Boscha su u dobroj „formi“, navodnici su tu jer karikiramo – drugo kolo zaredom ultrasi iz ‘s-Hertogenboscha su upali na teren u pokušaju napadu na gostujuće navijače.

U petak navečer Den Bosch je dočekao Vitesse, posljednjeplasiranu momčad lige koja je povela golom u predzadnjoj minuti prvog poluvremena. Iako je do kraja bilo više nego dovoljno vremena za preokret, ultrasima Den Boscha je pao mrak na oči pa su upali u teren i krenuli prema gostujućoj tribini, usput bacajući na suparnike sve što su uspjeli dohvatiti – jedan od gostiju objavio je na društvenim mrežama tenisicu koja je doletjela na njega. Sudac je odmah poslao sve igrače u svlačionicu, a nakon prvog pokušaja povratka na teren, uslijedio je još jedan povratak u sigurnost. U tom metežu, neopisivom za naše terene jer u Nizozemskoj na terenu nema policije, samo zaštitari se brinu za red, jedan gostujući igrač je pogođen čašom a jedna osoba iz osiguranja gostujuće momčadi se našla onesviještena, iako se ne zna točno što mu se dogodilo.

Nakon 45 minuta utakmica je nastavljena a do kraja je Den Bosch napravio potpuni preokret i pobijedio s 4-2. Vijesti kažu kako nije bilo uhićenih, nije niti moglo biti jer policije, na snimkama možete vidjeti, nije niti bilo a nemalu količinu ogorčenosti nakon svega je iskazao trener Vitessea: „Ovo ne pripada nogometnom terenu. Zašto to rade? Pa Den Bosch je na vrhu, naravno da je neugodno primiti gol ali ovo je sramota i za njihov klub ali i za cijeli nizozemski nogomet“, rekao je nakon utakmice trener Vitessea John van den Brom.