RB SALZBURG – DINAMO 0-1 Kulenović zabio za vodstvo, Salzburgu isključen vratar

23.10.2024., stadion Salzburg, Salzburg, Austrija - UEFA Liga prvaka, grupna faza, 3. kolo, FC Salzburg - GNK Dinamo. Martin Baturina Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

U sklopu trećeg kola Lige prvaka zagrebački Dinamo gostuje u Austriji kod Red Bull Salzburga, momčadi koja dosad nije osvojila nijedan bod. Dinamo će na terenu Red Bull Salzburg Arene od 21 sat biti bez trenera Nenada Bjelice koji je u prošlom kolu protiv Monaca dobio crveni karton pa odrađuje utakmicu suspenzije, a zbog ozljede u prvom sastavu neće biti Bruna Petkovića, prvi napadač Zagrepčana će utakmicu početi na klupi. Za razliku od Dinama koji ima jedan bod osvojen protiv Monaca, Salzburg dosad nije osvojio ni bod a nije niti zabio pogodak – u prvom kolu poražen je s 3-0 od praške Sparte a u drugom od francuskog Bresta s 4-0.

________________________________________________________________________________________________

77′ Ulaze Petković i Pierre-Gabriel, izlaze Kulenović i Ogiwara

66′ Vratar Salzburga Schlager dobio je crveni karton, prvo se sudario s Kulenovićem koji je izašao sam pred njega a onda se pridigao i izvan 16 metara rukom u korner skrenuo Sučićev šut

59′ Rog ulazi umjesto Ademija

49′ Dinamo vodi 1-0, Sandro Kulenović je zabio na dodavanje Ristovskog, Plavi su tako materijalizirali bolju igru u većem dijelu utakmice

45′ Završen je prvi dio utakmice, rezultat je 0-0

40′ Kulenović je sada imao najveću priliku, na nisku loptu koju mu je s desne strane dao Ristovski pucao je s desetak metara iz prve ali vratar Salzburga je obranio

34′ Dinamo je bio blizu pogotka, na Ogiwarin centaršut Ademi je glavom spustio loptu a Kulenovićev pokušao uklizavanjem je blokirao jedan igrač Salzburga. Posjed lopte je sada 54-46 za Dinamo

25′ Nakon perioda bolje igra Dinama sad u posjedu dominira Salzburg. Ukupno je posjed 52-48 na strani austrijske momčadi

5′ Po jedna prilka sa svake strane, Ademi se u 16 metara Salzburga s loptom okliznuo, na drugoj strani je Konate opasno zaprijetio nakon kornera

1′ Utakmica je počela

20:34 RB Salzburg je u Ligi prvaka na nuli u rubrici bodova i golova a u austrijskoj Bundesligi je četvrti s 16 bodova, s šest bodova manje ali i dvije utakmice manje od vodećeg Sturma. Baš od Sturma Salzburg je doživio najteži poraz sezone, početkom listopada RB je izgubio s 5-0. Salzburg u momčadi ima dva 20-godišnjaka koje Transfermarkt procjenjuje na po 25 milijuna eura, bjelokošćanskog napadača Karima Konatea i ofenzivnog veznog iz Argentine Oscara Gloukha.

20:10 Objavljeni su sastavi, Dinamo će zaigrati u 3-5-1-1 formaciji s Takuyom Ogiwarom na lijevom boku, umjesto očekivanog Ronaela Pierre-Gabriela i Sandrom Kulenovićem u vrhu napada. Ostala devetorica su očekivani i standardni igrači: Nevistić – Bernauer, Teophile-Catherine, Torrente – Ristovski, Sučić, Ademi, Mišić, Ogiwara – Baturina – Kulenović.

JUMIĆ MIJENJA BJELICU Ušao je u povijest Bundeslige, a igrao je s Mandžukićem i Ćorlukom