DINAMO – MONACO 1-0 Sučić pri kraju prvog poluvremena sjajno zabio za vodstvo, Dinamo još bolji u drugom dijelu

02.10.2024., stadion Maksimir, Zagreb - UEFA Liga prvaka, grupna faza, GNK Dinamo - AS Monaco FC. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Od 21 sat na stadionu Maksimir Dinamo će u okviru drugog kola Lige prvaka dočekati Monaco, momčad koja je u prvom kolu na svom stadionu s 2-1 pobijedila Barcelonu. Nenad Bjelica će protiv Monaca odraditi drugu utakmicu na klupi Dinama u svom drugom mandatu na klupi zagrebačkog kluba, njegov prethodnik Sergej Jakirović dobio je otkaz nakon 9-2 poraza od Bayerna u uvodnom kolu Lige prvaka.

63′ Izlazi Ademi, ulazi Rog

52′ Velika šansa za Petkovića, nakon kornera s lijeve strane lopta je došla do njega međutim vrlo je loše pucao

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Monaco je napravio dvije izmjene, izašli su Embolo i Golovin, ušli Balogun i Ilenikhena

45+3 Dinamo vodi 1-0, Mišić je na lijevom krilu pronašao Baturinu koji je povukao kontru i u sredini uposlio Petra Sučića koji prvo vara Henriquea a onda sjajnim lobom matira vratara Monaca za vodstvo Zagrepčana

28′ Igra se po jakom pljusku, teren je potpuno natopljen vodom

13′ Ogromna prilika za Monaco, Minamino je izašao pred Nevistića ali vratar Dinama je obranio

10′ Petković je pokušao škaricama na ubačaj Ristovskog s desne strane no pucao je pored gola

4′ Dinamo je bio blizu gola, Baturina je izveo slobodni udarac s lijeve strane a loptu je umalo u svoju mrežu skrenuo jedan gostujući igrač

1′ Utakmica je počela

Objavljeni su sastavi. Dok je Monaco u uglavnom očekivanom sastravu u formaciji 4-2-3-1, Nenad Bjelica će na teren poslati dosta zatvorenu varijantu u 3-5-1-1 formaciji:

DINAMO: Nevistić – Theophile-Catherine, Torrente, Bernauer – Ristovski, Ademi, Sučić, Mišić, Pierre-Gabriel – Baturina – Petković.

MONACO: Köhn – Vanderson, Kehrer, Salisu, Henrique – Zakaria, Golovin – Akliouche, Minamino, Camara – Embolo.

DVAPUT RUŠIO DINAMO Adi Hutter je najveća snaga moćnog Monaca, imao je rezultate gdje god je radio